ELASTOLITH Płytka klinkierowa zewnętrzna ROT NUANCE Format NF 71x240mm / cena za opakowanie


W przypadku chęci zamówienia towaru prosimy o kontakt z handlowcem:
- d.pikulinska@matbud.pl
- 533 530 660


  • Производитель: ELASTOLITH
  • Код производителя: 8714884996176
  • Наличие: <b style="color:#9B410E;">Na zamówienie </b> Na zamówienie  (0 szt.)

 

TOWAR FIRMY ELASTOLISTH NIE JEST WYSYŁANY ZA POBRANIEM!

PATRZ KOSZTY DOSTAWY PKT 4 !

*Cena nie uwzględnia kleju i środka gruntującego

 

 

1.       Opis produktu.

ELASTOLITH jest prawdopodobnie najlżejszym systemem elewacji klinkierowej na świecie. Okładzina z elastycznych płytek ELASTOLITH waży razem z klejem tylko 6 kg/m2 przy grubości ok. 4 mm!

Wymiary płytek: 71mm x 240 mm. Wysokość fugi ok. 12-14 mm.

ELASTOLITH to holenderski producent jedynej w swoim rodzaju elastycznej płytki klinkierowej. Receptura została opracowana pod koniec lat 50 tych ubiegłego wieku i opatentowana  w 1962 roku. Elastyczne płytki ELASTOLITH składają się w 92% z piasku kwarcowego i  w 6% z najwyższej jakości żywic. Surowa masa poddawana jest głębokiemu barwieniu pigmentami na bazie tlenku żelaza, tworząc naturalne przebarwienia. Dodatkowo powierzchnia płytek w ostatnim etapie produkcji jest wykańczana ręcznie. Wszystko to sprawia, że elewacja w doskonały sposób imituje mur z ręcznie formowanej cegły.

Elastyczny klinkier ELASTOLITH jest bardzo giętki. Płytki mogą być nakładane na ściany w krzałcie łuku i dostosowywane do kształtu narożników. Okładzinę charakteryzuje szybka i łatwa obróbka. Nie wymaga żadnych specjalistycznych narzędzi. Płytki mogą być docinane za pomocą nożyczek.

Montaż sytemu ocieplenia z wełną mineralną oraz styropianem pokryty elastycznymi płytkami ELASTOLITH jest banalnie prosty. Ze względu na swoją bardzo niską wagę płytki klinkierowe przyklejamy specjalnym klejem ELASTOLITH bezpośrednio na wełnę mineralną, bez koniecznośći stosowania kosztownych wzmocnień warstwy docieplającej jak, np.: dodatkowego kołkowania, haków, podkonstrukcji, czy nawet wzmocnień fundamentów, tak jak ma to miejsce przy zastosowaniu twardych płytek klinkierowych, czy cegły klinkierowej. Klej jest od razu fugą. Po przyklejeniu płytek nadmiar kleju roznosimy wzdłuż fugi wilgotnym pędzelkiem zamykając krawędzie. Klej jest w czterech standardowych kolorach.

Po wyschnięciu system ELASTOLITH zachowuje swoją elastyczność „pracując” razem  z elewacją i ścianą budynku. Jest również odporny na uderzenia, mrozodporny, paroprzepuszczalny. zmywalny pod ciśnieniem do 30 Bar, odporny na promieniowanie UV. Bez ujemnego oddziaływania temperatu od -30 St.C. do +100 St. C.

DLA INDYWIDUALNEGO ODBIORCY, który planuje klinkierową elewację w swoim domu system ELASTOLITH to wspaniały produkt. W dobie oszczędności, kiedy każda złotówka wydana na budowę lub remont domu ma dla inwestora niebagatelne znaczenie unikalne właściwości sytemu – elastyczność, prosty montaż, brak potrzeby użycia skomplikowanych narzędzi – sprawiają,  indywidualny inwestor jest w stanie wykonać wszystkie prace sam.

DLA PROFESJONALNEGO WYKONAWCY system ELASTOLITH oferuje, w stosunku do tradycyjnej elewacji klinkierowej, skrócenie czasu montażu o kilka tygodni na 1 m2! Oszczędności związane z dodatkowych spoinowaniem, schnięciem mokrych warstw, szczotkowaniem czy impregnowaniem elewacji, a także związanych z tym kosztów rusztowania i specjalistycznych narzędzi są naprawdę bardzo duże. W systemie ELASTOLITH klej jest fugą, a system nie wymaga impregnacji. Po wyschnięciu posiada wszytkie właściwości muru.

NA DUŻYCH OBIEKTACH komercyjnych lub przemysłowych bardzo niska waga systemu pozwana na ogromne oszczędności związane związane oparciem elewacji i wmocnień fundamentów, a także skomplikowanych i drogich systemów mocowań, kotwień czy podkonstrukcji. Jedyna w swoim rodzaju elastyczność systemu może chronić duże elewacje przed pęknięciami spowodowanymi osiadaniem budynków lub ruchami tektonicznymi. System ELASTOLITH sprawia, że elewacja pracuje razem ze ścianą.

Gwarancja 5 lat.

 2.       Zużycie materiału / Opakowanie.

Elastyczne płytki klinkierowe ELASTOLITH pakowane są w kartonach po 0,82 m2. Ilość ta jest wystarczająca do pokrycia 1 m2 ściany z uwzględnieniem klejofugi.

Ilość sztuk w kartonie; 48.

Specjalny klej ELASTOLITH pakowany jest w dwóch rodzajach wiader;

- 15 kg / wystarczy na ok. 6 m2 ściany. Zużycie ok. 2,2 – 2,5 kg/m2,

- 5 kg / wystarczy na ok. 2 m2 ściany Zużycie ok. 2,2 – 2,5 kg/m2,

Klej jest gotowy do użycia.

3.        Kalkulacja ceny / PROPOZYCJA

Ze względu na to, że elastyczne płytki klnkierowe ELASTOLITH można montować TYLKO ze Specjalnym Klejem ELASTOLITH proponujemy zakup kompletnego systemu.

4.        Transport.

Transport odbywa się na paletach.

Koszt; 150 zł/paleta, bez względu na ilość towaru na palecie.

Max. na palecie; 120 m2 płytki lub

40szt. wiader 15kg kleju  lub

144szt. wiader 5kg kleju.

Możliwość mieszania towaru na paletach

Termin dostawy w zależności od dostępności na magazynie w Gdańsku standardowo 2-3 dni robocze lub 1-2 tyg. w przypadku konieczności zamówienia towaru w Holandii.

5.        Magazynowanie.

Elastyczne płytki Elastolith przechowywać w suchym pomieszczeniu, bez kontaktu z wodą.   

Specjalny klej ELASTOLITH przechowywać w ciepłym pomieszczeniu w temp. pow. 5 St.C.

6.        Montaż

Podłoże musi być przystosowane do nakładania warstw zewnętrznych oraz mieć litą konstrukcję. Podłoże musi zostać zagruntowane. Elastyczne płytki klinkierowe mogą być nakładane na podłoże tylko z zastosowaniem specjalnego kleju, aby zagwarantowaćdobrą przyczepność i twardnienie. Klej jest rozprowadzany przy pomocy pacy zębatej o rozstępie zębów 4mm. Zużycie w zależności od podłoża ok. 2,2-2,5 kg/m2. Należy uważać, aby płytka całą powierzchnią przylegała do kleju. Ze względu na niewielką grubość elastycznych płytek klikierowych ELASTOLITH nie ma potrzeby stosowania dodatkowego spoinowania. Wystarczy tylko wygładzić fugi przy pomocy wilgotnego pędzelka. Należy przy tym zwrócić uwagę na staranne wykonanie szczelnych fug, aby zabezpieczyć elewację przed negatywnycm wpływem warunków atmosferycznych. Podczas nakładania elastycznej płytki klinkierowej należy się posługiwać płytkami z różnych kartonów, aby zapewnić występowanie oczekiwanych niuansów kolorystycznych. W przypadku późniejszych zamówień mogą wystąpić różnice kolorystyczne i strukturalne płytkek klinkierowych.

Montaż systemu w zakresie temperatur powietrza 5 St.C-25 St.C. Wprzypadku możliwości wystąpienia niskich temperatur zagwarantować temperaturę powyżej. 3,5 St.C przez 2-3 tyg. po zamontowaniu systemu.

Po zamontowaniu system chronić przed opadami atmosferycznymi przez ok. 7 dni.

7.        Opisy kolorów płytek.

Elastyczny klinkier ALT ROT  – Ciemno czerwony podpalany z czarnymi przebarwieniami. Imituje starą,  brudną cegłę fabryczną. Najciemniejszy odcień czerwieni.

Elastyczny klinkier ROT – Klasyczny czerwony kolor cegły jest kolorem dominującym. Na oddzielnych płytkach niewielkie różnice w tonacji czerwieni.

Elastyczny klinkier ROT BUNT – Klasyczny czerwony kolor cegły. Niejednolitość tonacji uzyskana poprzez występowanie ciemniejszych płytek. Dodatkowo przebarwienia w kolorze brunatnym na osobnych płytkach.

Elastyczny klinkier ROT NUANCE – Ceglana czerwień w jednej tonacji ze srebrzystymi przebarwieniami. Oddaje efekt przykurzonej ściany.

Elastyczny klinkier SAHARA ROT – Pomarańczowy kolor tradycyjnej cegły budowlanej z zatopionymi ziarnami białego piasku. Nowoczesny wygląd ceglanego muru. Bez przebarwień.

Elastyczny klinkier KLASSISCH BUNT – Kolor kawy z mlekiem. Przebarwienia w kolorze ciemnobrązowym na osobnych płytkach. Pozostałe przebarwienia w różnych odcieniach czewieni i pomarańczu, bez dominującej roli.

Elastyczny klinkier NEVADA – Miodowa żółć w naturalnej tonacji. Bez przebarwień oraz niuansów kolorystycznych.

Elastyczny klinkier APFELBUTTE – Dominującym kolorem jest miodowa żółć. Całość złamana jest wyrazistymi przebarwieniami czerwieni i szarości. Tworzy efekt starej przybruzonej żółtej ściany.

Elastyczny klinkier HERBST BUNT – Stara, zmurszała cegła. Specjalny rodzaj użytego piasku kwarcowego oraz niezliczona ilość przebarwień od niemal czerni po wyrazisty pomarańcz tworzy niepowtarzalny, naturalny wygląd.

Elastyczny klinkier BRAUN BUNT – Soczysty brąz z jasnymi, przebarwieniami w kolorze capuccino, w formie maźnięć.

Elastyczny klinkier MARMORWEISS – Czysta, śnieżnobiała biel płytki i samej fugi.

Elastyczny klinkier ANTRAZIT – Asfaltowo czarna płytka z posypką z białego piasku o różnym uziarnieniu. Z fugą w kolorze antracytu tworzy jednolitą strukturę kolorystyczną.

8.        Opisy kolorów Specjalnego kleju ELASTOLITH.

Klej  ELASTOLITH / WEISS / biały – kolor śnieżnobiały

Klej  ELASTOLITH / BRAUN / brązowy – kolor brązu capuccino

Klej  ELASTOLITH / GRAU / szary – kolor tradycyjnej zaprawy murarskiej

Klej  ELASTOLITH / ANTRAZIT / antracyt – kolor bardzo ciemnej zaprawy murarskiej
Materiały Budowlane Gliwice