IZOMUR 5L - środek grzybobójczy

IZOMUR to preparat do izolacji i odgrzybiania murów.

Opakowanie: 5L


W przypadku chęci zamówienia większej ilości niż dostępna od ręki prosimy o kontakt z handlowcem:
- d.pikulinska@matbud.pl
- 533 530 660


 • Producent: IZOMUR
 • Kod producenta: 5907688100037
 • Dostępność: <b style="color:green">Dostępny</b> Dostępny  (21 szt.)
 • Czas realizacji: Do 48h (do 2 dni roboczych)
 • szt.
 • Cena netto: 227,63 zł / szt. 279,99 zł / szt.

 

IZOMUR Preparat do izolacji i odgrzybiania murów.

 
 

Właściowości:

 • -natychmiast blokuje dopływ wilgoci ponad wykonaną izolację poziomą oraz odizolowuje wnętrza pomieszczenia przy wykonywaniu izolacji pionowej;
 • -wprowadzony w głąb muru, dobrze się rozprowadza wokół wykonanych otworów, w efekcie czego powstaje przepona dotycząca całej grubości ściany, o wysokości około 30 – 40 cm;
 • -niszczy grzyby i pleśnie oraz zapobiega ich rozwojowi, nie dopuszczając wilgoci;
 • -uniemożliwia ponowny rozwój grzybów pleśni w miejscach, gdzie wykonano odgrzybianie;
 • -może być stosowany w murach o konstrukcji ceglanej, betonowej, kamiennej i mieszanej.

 

Zastosowanie:

 • -do przeciwwilgociowej izolacji poziomej i pionowej metodą iniekcji bezciśnieniowej przeciw kapilarnemu podsiąkaniu wody gruntowej,
 • -do zabezpieczania tynków zewnętrznych i wewnętrznych przed zawilgoceniem,
 • -do odgrzybiania ścian i usuwania grzybów pleśniowych,
 • -do zabezpieczania drewna przed wilgocią i szkodnikami,
 • -jako dodatek do zapraw tynkarskich i farb emulsyjnych.

 

IZOMUR środek grzybobójczy posiada Atest Higieniczny PZH nr HK/M/0274/2004, zezwalający na stosowanie preparatu w pomieszczeniach przeznaczonych na stały pobyt dla ludzi i zwierząt. Zgodnie z obowiązującymi przepisami posiada Kartę Charekterystyki Preparatu Izomur.  
 

Specyfikacja:

Nazwa IZOMUR
Opis barwa słomkowa/produkt gotowy do użytku
Zużycie 10 litrów/m² przekroju muru
Dostępne opakowania 1l, 2l, 5l
Zapach charakterystyczny alkoholowy

 
 

Problem zawilgoconych ścian pojawia się często. Jedną ze skutecznych metod walki z wilgocią jest iniekcja krystaliczna. W tym artykule wyjaśnię jak to się robi.

Problemy wilgotnych ścian

Zawilgocone ściany to poważny problem. W dodatku może się on pojawić zarówno w budynkach starej architektury, jak i tych nowoczesnych. Budynki starej architektury majązniszczoną izolację, albo nie posiadają jej wcale. Natomiast ściany nowoczesnych domów ulegają zawilgoceniu najczęściej z powodu błędów budowlanych lub wykończeniowych.

Wpływ także mają czynniki zewnętrzne, takie jak intensywne opady, poziom wód gruntowych powodujący zawilgocenie kapilarne. Także wilgoć higroskopijna i kondensacyjna, wynikająca najczęściej z nieprawidłowo działającej wentylacji. Zawilgocenie ścian powoduje ich osłabienie, a także sprzyja rozwojowi chorobotwórczych grzybów i pleśni. Dlatego potrzebne nam do tego będą specjalne produkty na grzyby i pleśń.

Na czym polega osuszanie ścian metodą iniekcji?

Wykonanie albo odtworzenie prawidłowej izolacji fundamentów nie zawsze jest możliwe, dlatego opracowano wiele metod osuszania ścian. Większości nie wymagają one bezpośredniej ingerencji w konstrukcję budynku. Jedną z takich metod jest iniekcja.

Pozwala ona na stworzenie skutecznej warstwy ochronnej, która blokuje podciąganie wilgoci z gruntu, bez konieczności wykonywania poważnego remontu. Iniekcja na tyle skutecznie odtwarza izolację poziomą, że pozwala trwale pozbyć się problemu wilgoci gruntowej.

Na czym polega ta metoda osuszana ścian? Iniekcja to po prostu wstrzykiwanie odpowiedniego preparatu w głąb muru. W kontakcie z wilgocią i innymi związkami płyn siękrystalizuje i wypełnia kapilary czyli mikrokanaliki którymi przenika woda. W ten sposób przenikanie wody jest skutecznie blokowane.

Do iniekcji wykorzystuje się m.in. płyny bazujące na silikatach, które krystalizują się pod wpływem związków alkalicznych. Z ich pomocą można nawet samodzielnie zadbać o stanściany. Warto zwrócić uwagę na preparaty, które nie wydzielają szkodliwych oparów i gazów. Można je stosować do iniekcji zarówno od wewnętrznej, jak i zewnętrznej strony muru/ściany. Takim produktem do osuszenia ściany jest np. Izomur

IZOMUR Etap 1 – przygotowanie podłoża

Na początek trzeba wyczyścić podłoże. Zawilgocone tynki należy skuć z wszelkich powłok murarskich na wysokości ok. 50-80 cm powyżej widocznej granicy zawilgocenia. Jeżeli uszkodzone są także spoiny, trzeba je też usunąć (do głębokości co minimum 2 cm). Oczyszczone miejsca wypełniane są odpowiednią zaprawą uszczelniającą. Masami szpachlowymi uzupełniamy także istniejące ubytki w fugach.

IZOMUR Etap 2 – otwory iniekcyjne w ścianie

Kolejny etap to wywiercenie otworów iniekcyjnych w ścianie. Otwory powinny mieć średnicę 8-14 mm i sięgać na głębokość ok. 3⁄4 grubości ściany/muru. Odwierty wierci sięw odległościach 10-13 cm od siebie, pod kątem od 30° do 45°. Otwory powinny przechodzić przez co najmniej jedną spoinę poziomą, a najlepiej przez dwie. Linia

otworów powinna się znajdować na wysokości co najmniej 10 cm nad uszkodzoną izolacjąpoziomą. Odległość skrajnych otworów od krawędzi murów powinna wynosić między 5 i 10 cm.

UWAGA: Jeśli ściana jest silnie zawilgocona 10 cm nad pierwszą linią otworów należy wywiercić drugą. Otwory muszą być ułożone na przemiennie.

IZOMUR Etap 3 osuszania ścian – iniekcja płynu

Otwory w murze trzeba oczyścić. Następnie umieszcza się w nich specjalne lejki, przez które aplikuje się preparat usuwający wilgoć. Miejsce osadzenie lejka należy uszczelnić, np. klejem montażowym lub masą akrylową. Zapobiegnie to wypływaniu preparatu, który będzie spływał przez kilkanaście godzin. Czas ten zależy od stopnia zawilgocenia ściany oraz jej grubości, maksymalnie jest to 48 godzin. Tempo iniekcji jest różne, dlatego trzeba obserwować poziom płynu i uzupełniać braki.

UWAGA: Przy wykonywaniu izolacji metodą iniekcji, temperatura otoczenia i podłoża otoczenia musi wynosić minimum +5°C.

IZOMUR Etap 4 – wypełnianie otworów po iniekcji

Kiedy zakończą się prace, ścianę trzeba pozostawić odsłoniętą na okres 3 tygodni. Pozwoli to na odparowanie nagromadzonej w niej wilgoci. Następnie wywiercone otwory można wypełnić odpowiednią zaprawą uszczelniającą o konsystencji szlamu. Dodatkowościanę warto zabezpieczyć środkiem przeciw wykwitom i wilgoci.

Dobry środek do Iniekcji

IZOMUR to Polski środek grzybobójczy produkowany z najwyższej jakości krajowych surowców. Doceniany za wyjątkową skuteczność w hydroizolacji i wielokrotnie nagradzany w Polsce i za granicą za niezwykłą skuteczność. Inwestorzy, konserwatorzy zabytków, właściciele mieszkań – w sumie wiele tysięcy zadowolonych klientów poznało się już na jego niezawodności. Skutecznie osusza budynki sakralne, budynki użyteczności publicznej i obiekty dotknięte powodzią i wilgocią. Produkt ten możesz zakupić w sklepach internetowych i stacjonarnych takich jak MATBUDEwentualnie stosuj HYDROSTOP Iniekcyjny.

Materiały Budowlane Gliwice