Categories

Manufacturers

WYNAJEM AUT


Cekol GB-87 biały preparat do gruntowania pod tynki elewacyjne 20 kg.


  • Code: 45531
  • Weight: 20 kg
  • Availability: On order
  • Manufacturer: CEKOL
  • Gross price: 133.85 zł
  • (Net Price: 108.82 zł)
  • szt.
  • Tell a friend

ZASTOSOWANIE:

Cekol GB-87 jest preparatem na bazie wodorozcieńczalnej żywicy akrylowej, służącym do przygotowania podłoża przed nakładaniem cienkowarstwowych tynków elewacyjnych na podłożach mineralnych. Po wyschnięciu, na podłożu powstaje biała, szorstka powłoka, odporna na działanie wody i czynników alkalicznych, które nie hamują wymiany pary wodnej i gazów z otoczeniem. CEKOL GB-87 poprawia równomierność wiązania, polepsza przyczepność nakładanych powłok do podłoża oraz ułatwia ich nakładanie. Można go stosować wewnątrz oraz na zewnątrz budynków. Jest nietoksyczny i niepalny.

WŁAŚCIWOŚCI:

Preparat występuje w kolorze białym. W celu uzyskania określonego koloru grunt można barwić dostępnymi barwnikami w postaci płynnych koncentratów pigmentowych lub past.  WYKONANIE:

Grunt nie wymaga rozcieńczania. Przed użyciem należy go dokładnie wymieszać, aby ujednorodnić konsystencję. Na przygotowane podłoże nanosić równomiernie pędzlem, wałkiem lub aparatem natryskowym. Sąsiadujące elementy chronić przed zanieczyszczeniem. Ewentualne świeże zabrudzenia zmyć wodą. Prace prowadzić w temperaturze + 5 do + 25 oC. Dalsze prace tynkarskie można prowadzić po całkowitym wyschnięciu powierzchni gruntowanej.

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA:

Podłoże powinno być oczyszczone z luźnych kawałków, drobin, kurzu, elementów nienasiąkliwych takich jak farby olejne oraz wszelkich elementów trwale niezwiązanych z podłożem. Nie może być zatłuszczone.DANE TECHNICZNE:
Spełnia wymagania: PN-C-81906:2003
Czas schnięcia: od kilku do 24 h w zależności od temperatury i wilgotności.
Wydajność: z 1 kg około 3-4 m 2 (w zależności od rodzaju podłoża może ulegać zmianom)
Temperatura wykonywania prac: +5 °C do +25°
Posiada Atest PZH
Materiały Budowlane Gliwice