Manufacturers


BOTAMENT BOTACT® MD 28 Specjalna izolacja mineralna, dwuskładnikowa / worek 35kg


  • Code: 19519
  • Availability: On order
  • Manufacturer: BOTAMENT
  • Price: 400.40 zł559.65 zł
  • Tell a friendIzolacja pod okładziny z płytek, stosowana zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, na tarasach, balkonach i basenach.

  • bardzo elastyczna
  • otwarta na dyfuzję pary wodnej
  • do wewnątrz i na zewnątrz
  •  jako izolacja pod okładzinę ceramiczną

 

BOTAC® MD 28 jest dwuskładnikową, wiążącą hydraulicznie, mostkującą rysy izolacją mineralną bezpośrednio pod okładziną ceramiczną na podłożach ściennych i podłogowych. BOTAC® MD 28 stosowany jest jako elastyczna izolacja podpłytkowa na tarasach i balkonach, w pomieszczeniach mokrych i wilgotnych, w basenach i wielu innych silnie obciążonych wodą miejscach. Zastosowanie

BOTAC® MD 28 chroni powierzchnię przed wychodzeniem wykwitów z podłoża. BOTAC® MD 28 chroni beton przed przenikaniem szkodliwych substancji np. chlorków.

W pełni wyschnięta izolacja jest paroprzepuszczalna i pozwala na dalszy proces schnięcia podłoża. Ponadto BOTAC® MD 28 można stosować do izolacji zewnętrznych ścian fundamentów, piwnic i miejsc narażonych na wodę rozbryzgową. Po całkowitym wyschnięciu izolacji BOTAC® MD 28 można kleić okładziny ceramiczne na łożu cienkowarstwowym. 

Jako podłoża nadają się: beton, tynki (z grupy CS II, CS III lub CS IV wg normy PN-EN 998-1:2004; wytrzymałość na ściskanie ≥ 2,5 N/mm2), mur z cegły silikatowej, ceramicznej, bloczki betonowe oraz stare okładziny ceramiczne itp.. Nie dopuszcza się stosowania izolacji na podłożach mieszanych.

 

Baza materiałowa: kombinacja specjalnych cementów i płynnej dyspersji
Ciężar właściwy: ok. 1,6 kg/dm3
Czas dojrzewania: ok. 5 min.
Czas obróbki: ok. 45 min
Temperatura obróbki: od +5°C do +30°C
Pełne obciążenie wodą: po 7 dniach
Proporcje mieszania: Komponenty A : B = 5 : 2
Grubość warstw: 
w jednym cyklu max. 2 mm
łączna grubość max. 4 mm
Odstęp czasowy między nakładaniem warstw: min. 12 godz.
Odstęp czasowy między ostatnią warstwą, a klejeniem płytek: ok. 24 godz.
Środki do czyszczenia: w świeżym stanie - woda, po stwardnieniu - mechaniczniePrzy większych ilościach, duże rabaty ! Zadzwoń
Materiały Budowlane Gliwice