BOTAMENT BOTACT® M 29 Rozpływna zaprawa klejowa do okł.podłog. - 25 KG


W celu ustalenia ceny produktu bądź zakupu produktu prosimy o kontakt z naszą specjalistką ds. obsługi klienta:

  • Hersteller: BOTAMENT
  • Verfügbarkeit: Auf anfrage Auf anfrage  (0 szt.)
Do bezpróżniowego układania wielkoformatowych płytek i płyt ceramicznych, gresowych na balkonach i tarasach, w halach przemysłowych i innych obiektach budowlanych z dużym obciążeniem posadzki.
Maksymalna grubość warstwy: 20 mm.
  • elastyczna
  • do układania bez pustek powierzchniowych
  • na ogrzewane powierzchnie podłogowe, tarasy i balkony
  • szybka możliwość chodzenia i spoinowania
  • do większości okładzin ceramicznych
  • do silnie obciążonych powierzchni
  • do wewnątrz i na zewnątrz
  • do basenów i zbiorników z wodą pitną

 

BOTAC® M 29 jest zaprawą klejową z przeznaczeniem do stosowania w obiektach budowlanych z posadzkami narażonymi na duże obciążenia. Rozpływna konsystencja zaprawy klejowej umożliwia szybkie i pewne klejenie okładzin ceramicznych. BOTAC® M 29 nadaje się idealnie do stosowania na balkonach i tarasach. Umożliwia prawie całkowite wypełnienie podpłytkowe i zdecydowanie redukuje szkody spowodowane mrozem. Elastyczna zaprawa klejowa o konsystencji rozpływnej BOTAC® M 29 zastępuje powszechnie stosowaną tzw. metodę „Buttering - Floating”.
BOTAC® M 29 jest specjalistycznym klejem pod względem szybkości i pewności klejenia okładzin ceramicznych, dlatego idealnie nadaje się do stosowania w dużych obiektach takich jak hale fabryczne, budynki przemysłowe, duże magazyny, sklepy, domy towarowe, supermarkety, salony samochodowe jak również w obiektach mieszkalnych. BOTAC® M 29 nadaje się również do klejenia BOTAC® Płyta tłumiąco - kompensująca. Posadzki ceramiczne klejone na zaprawie BOTAC® M 29 można bardzo szybko obciążać i użytkować.
BOTAC® M 29 można stosować na ogrzewanych powierzchniach podłogowych. Nadaje się do klejenia płytek kamionkowych, szkliwionych płytek ceramicznych, płytek ciągnionych, cotto, podłogowych płytek klinkierowych, płytek klinkierowych i płytek gresowych.
Dobre podłoża stanowią : beton, jastrych cementowy oraz stare okładziny ceramiczne. Stosowanie na jastrychu anhydrytowym, posypanym piaskiem jastrychu z asfaltu lanego (IC 10 lub IC 15) jest możliwe tylko wewnątrz.

 

Baza materiałowa: kombinacja cementu z mineralnymi materiałami wypełniającymi i dodatkami tworzyw sztucznych
Gęstość objętościowa świeżej zaprawy: 1,6 kg/l
Optymalna ilość wody: 18 - 20% 
Proporcja mieszaniny: 25 kg BOTAC® M 29: ok. 4,5 - 5,0 l wody
Czas dojrzewania: 5 min.
Maksymalna grubość warstwy: 20 mm
Czas nakładania: Około 20 min.
Czas obróbki: 60 min.
Chodzenie i spoinowanie: po 3 - 6 godz.
Spoinowanie: po 6 godz.
Pełne obciążenie: po 24 godz.
Temperatura obróbki: +5°C do +30°C
Odporność na deszcz: po 6 godz.
Środki do czyszczenia: w świeżym stanie materiału - woda, po wyschnięciu – środkami do usuwania nalotów cementowychPrzy większych ilościach, duże rabaty ! Zadzwoń
Materiały Budowlane Gliwice