ATLAS CERPLAST biały 5 kg

UWAGA! W przypadku braku towaru na stanie cena produktu może ulec zmianie!

 
  • Hersteller: ATLAS
  • Herstellerschlüssel: 5905400530018
  • Verfügbarkeit: Verfügbar Verfügbar  (3 szt.)
  • szt.
  • Nettopreis: 47,38 zł / szt. 58,28 zł / szt.

PODKŁADOWA MASA TYNKARSKA POD TYNKI CIENKOWARSTWOWE, DO ZWIĘKSZANIA PRZYCZEPNOŚCI I WZMACNIANIA PODŁOŻY, DO STOSOWANIA WEWNĄTRZ I NA ZEWNĄTRZ.

ZASTOSOWANIE

ATLAS CERPLAST jest podkładową masą tynkarską, przeznaczoną do przygotowania podłoża przed położeniem cienkowarstwowych tynków mineralnych (np. ATLAS CERMIT SN, SN-MAL, DR, PS), żywicznych (np. ATLAS CERMIT N i R, ATLAS DEKO M i AKRYLOWY TYNK DO BARWIENIA W MASIE ATLAS) oraz tynków gipsowych. ATLAS CERPLAST jest uniwersalnym środkiem gruntującym na wszystkie rodzaje podłoży. Można go stosować na powierzchniach mineralnych (np. tynk cementowy, cementowo-wapienny), na płytach gipsowo-kartonowych, a także na podłożach gładkich, o bardzo niskiej chłonności (np. ściany i stropy betonowe, płyty OSB). ATLAS CERPLAST stanowi też nieodłączny element bezspoinowych systemów ociepleń budynków ATLAS STOPTER, ATLAS HOTER i ATLAS ROKER. Przez okres 6 miesięcy ATLAS CERPLAST może służyć jako tymczasowa warstwa ochronna systemu ociepleń (zanim naniesiona zostanie warstwa wykończeniowa z tynku cienkowarstwowego). Może być używany wewnątrz i na zewnątrz budynku.  

WŁAŚCIWOŚCI

ATLAS CERPLAST jest gotową do użycia masą podkładową, produkowaną na bazie żywic akrylowych i mączek kwarcowych. Jest środkiem gruntującym koloru białego. Dodatkowo dostępny jest w trzech kolorach (klinkier, brąz i grafit) jako podkład pod wybrane kolory tynków mozaikowych ATLAS DEKO M. ATLAS CERPLAST to produkt wydajny, bardzo wygodny i łatwy w użyciu. Zawartość kruszywa w podkładzie nadaje zagruntowanej powierzchni chropowatość, która ułatwia nakładanie kolejnych warstw, a także zwiększa powierzchnię połączenia tynku lub zapraw klejących z podłożem. Stosowanie masy tynkarskiej ATLAS CERPLAST poprawia przyczepność oraz ogranicza możliwość powstawania plam na powierzchni tynku cienkowarstwowego, tworzących się w wyniku niewłaściwego przygotowania podłoża lub jego właściwości.  

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA

Podłoże powinno być stabilne, równe i nośne, tzn. odpowiednio mocne, oczyszczone z warstw mogących osłabić przyczepność podkładu, zwłaszcza z kurzu, brudu, wapna, olejów, tłuszczów, wosku. Stare powłoki malarskie i tynkarskie o niedostatecznej przyczepności należy usunąć. Przed przystąpieniem do prac naprawczych zaleca się zagruntować podłoże emulsją ATLAS UNI-GRUNT. Nierówności i ubytki wypełnić stosując np. ZAPRAWĘ WYRÓWNUJĄCĄ ATLAS, ZAPRAWĘ TYNKARSKĄ ATLAS lub zaprawy klejące ATLAS STOPTER K-20, ATLAS HOTER U i ATLAS ROKER W-20 (w bezspoinowych systemach ociepleń).  

PRZYGOTOWANIE MASY

Podkładowa masa tynkarska ATLAS CERPLAST dostarczana jest w postaci gotowej do użycia. Nie wolno jej łączyć z innymi materiałami, rozcieńczać ani zagęszczać. Po otwarciu wiaderka jego zawartość należy przemieszać w celu wyrównania konsystencji.  

SPOSÓB UŻYCIA

Masę ATLAS CERPLAST należy rozprowadzić na przygotowanym podłożu (równomiernie na całej powierzchni) przy pomocy wałka lub pędzla. Nie należy układać masy w temperaturze poniżej +5°C. Tynkowanie powierzchni lub przyklejanie okładzin można rozpocząć po całkowitym wyschnięciu masy, tj. po upływie ok. 4÷6 godzin od momentu jej naniesienia. Niniejsze informacje stanowią podstawowe wytyczne dotyczące stosowania wyrobu i nie zwalniają z obowiązku wykonywania prac zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i przepisami BHP.  

ZUŻYCIE

Średnio zużywa się 0,3 kg masy na 1 m2.  

NARZĘDZIA

Wałek lub pędzel malarski. Narzędzia należy czyścić czystą wodą, bezpośrednio po użyciu.  

OPAKOWANIA

Wiadra plastikowe 5 kg, 10 kg, 15 kg, 25 kg


Paleta: 480 kg w wiaderkach 5 kg, 480 kg w wiaderkach 10 kg, 495 kg w wiaderkach 15 kg, 400 kg w wiaderkach 25 kg.  

PRZECHOWYWANIE I TRANSPORT

Tynk podkładowy należy przewozić i przechowywać w szczelnie zamkniętych wiaderkach, w suchych warunkach, w temperaturze dodatniej (najlepiej na paletach). Chronić przed przegrzaniem. Nie wolno pozostawiać otwartych napoczętych pojemników. Okres przydatności do użycia masy wynosi 12 miesięcy od daty produkcji umieszczonej na opakowaniu.  

UWAGA

Należy chronić oczy i skórę. Przy bezpośrednim kontakcie z oczami skonsultować się z lekarzem.  

DANE TECHNICZNE

Przyczepność do betonu

1MPa
Temperatura podłoża i otoczenia od +5°C do +30°C
Gęstość gotowego wyrobu ok. 1,50 g/cm3

 


Materiały Budowlane Gliwice