Kategorie

Výrobci

WYNAJEM AUT


Cekol C-09 Mrozoodporna zaprawa klejąca 25 kg.


  • Kód: 45561
  • Hmotnost: 25 kg
  • Dostupnost: Na zamówienie ⌛
  • Výrobce: CEKOL
  • Cena s DPH: 21,14 zł
  • (Cena bez DPH: 17,19 zł)
  • szt.
  • Doporučit produkt

ZASTOSOWANIE:
 CEKOL C-09 jest mrozoodporną i wodoodporną zaprawą klejącą o dobrej przyczepności do podłoża. Jest produktem niezawodnym, wydajnym, łatwym i bardzo wygodnym w użyciu, nietoksycznym w trakcie użycia i eksploatacji. Zaprawa CEKOL C-09 może być stosowana w każdego rodzaju budynkach mieszkalnych i użyteczności publicznej (np. szpitale, żłobki, przedszkola, zakłady zbiorowego żywienia itp.). 

CEKOL C-09 stosuje się do przyklejania płytek ceramicznych i kamiennych do cegły, betonu, tynków cementowych i cementowo-wapiennych, łączenia elementów budowlanych np. cegieł. Zaprawa CEKOL C-09 nadaje się do wyrównywania powierzchni i szpachlowania. Można ją stosować wewnątrz i na zewnątrz budynków. Zaprawę należy stosować na całej powierzchni podłoża.PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA:

Podłoże powinno być czyste, zwarte, nośne i wolne od zatłuszczeń. Farby, luźne ziarnka piasku i tynku oraz wszelkie warstwy trwale niezwiązane z podłożem należy usunąć. Płytki przeznaczone do klejenia należy dokładnie odkurzyć i oczyścić z wszelkich nalotów.

Uwagi:

1) Podłoża silnie chłonące (np. gazobeton) należy zagruntować emulsją gruntującą CEKOL DL-80.

2) Zniszczone posadzki, rampy i inne podłoża o znacznych ubytkach i uszkodzeniach lub z innych powodów wymagające wyrównania i wypoziomowania należy wyrównać wylewką samoniwelującą CEKOL L-01 lub zaprawą wyrównującą CEKOL ZW-04.

3) W przypadku użycia płytek niskiej jakości (wysoko nasiąkliwych), nanieść cienką warstwę zaprawy klejącej na spodnią stronę płytki.

4) Przy zastosowaniu na zewnątrz płytki należy kleić ciągłą warstwą nanosząc klej zarówno na podłoże oraz na spodnią stronę płytki.

WYKONANIE:

Zawartość opakowania wsypać do odmierzonej ilości wody i dokładnie wymieszać do uzyskania jednolitej, gęstej masy, stosując 0,20 do 0,25 litra wody na 1 kg suchego proszku. Następnie odczekać ok. 3 minut i jeszcze raz dokładnie wymieszać. Zaprawę nanosić na przygotowane podłoże równą warstwą 3 do 5 mm. Naniesioną warstwę wyrównać kielnią lub zębatą szpachelką (stalową nierdzewną lub plastikową). Przyklejanie płytek należy wykonać w czasie do 20 minut od nałożenia zaprawy na podłoże. Po przyklejeniu płytek w ciągu 10 minut można jeszcze dokonać zmiany ich położenia. Czas zużycia kleju od chwili zmieszania z wodą wynosi około 3 godzin. Po całkowitym związaniu można przystąpić do spoinowania przyklejonych płytek. Zaprawa spełnia wymagania: PN-EN-12004 typ C1
Przyczepność początkowa: ≥ 0,5 N/mm2
Przyczepność po zanurzeniu w wodzie: ≥ 0,5 N/mm2
Przyczepność po stęrzeniu termicznym: ≥ 0,5 N/mm2
Proporcje mieszanki: 0,20 do 0,25 l wody na 1 kg suchego proszku
Czas otwarty: ≥ 20 minut
Czas korygowania płytek: ≥ 10 minut
Czas zużycia zaprawy: około 3 godziny
Czas wiązania do ruchu pieszego i spoinowania: około 24 godziny w temperaturze 18ÂşC
Wydajność: około 3 kg/m² przy zastosowaniu pacy o zębach 6 mm
Grubość warstwy: 3 do 5 mm
Temperatura wykonywania prac: + 5ÂşC do + 25ÂşC
Reakcja na ogień: A1/A1
Produkt posiada: Atest PZH
Materiały Budowlane Gliwice