ANGLOBUD plastyfikator -10C 1L POLARBET

  • Výrobce: ANGLOBUD
  • Kód výrobce: 5906489234071
  • Dostupnost: <b style="color:green">Dostępny</b> Dostępny  (5 szt.)
  • szt.
  • Cena bez DPH: 8,04 zł / szt. 9,89 zł / szt.

Plastyfikator do betonu PolarBet 1L

 

Uniwersalny plastyfikator do betonu umożliwiający prace w warunkach zimowych.

PolarBet uplastycznia mieszankę betonową i przyspiesza narastanie jej wytrzymałości. Znajduje szerokie zastosowanie do wykonywania konstrukcji betonowych, podłogowych mieszanek betonowych, przy produkcji prefabrykowanych elementów betonowych, podstaw fundamentowych itd. Domieszkę stosuje się również do betonu zbrojonego. PolarBet, dzięki szybszemu osiągnięciu wczesnej wytrzymałości betonu, umożliwia wykonywanie prac betonowych w obniżonych temperaturach (do -10ºC).

 

PRZEZNACZENIE:

PolarBet umożliwia prace w temperaturach do -10°C. Zwiększa wczesną wytrzymałość betonu o 10 do 20%, obniża jego nasiąkliwość i przepuszczalność wody. Zwiększa mrozoodporność betonu, zmniejsza ilość wody zarobowej o 10 do 12%. Nie powoduje korozji stali, pozwala na stosowanie w betonach zbrojonych.


STOSOWANIE:

Przed użyciem wstrząsnąć. PolarBet należy rozpuścić w małej ilości wody zarobowej: w temperaturach od 0°C do -5°C w ilości 0,5 litra na 50 kg cementu (1% masy cementu); w temperaturach od -5°C do -10°C w ilości 0,75 litra na 50 kg cementu (1,5% masy cementu) Przy temperaturach poniżej -5°C zaleca się stosowanie cementu CEM I 42,5R Stosując domieszkę, szczególnie w temperaturze poniżej -5°C należy zabezpieczyć swieżą zaprawę przed zamarznięciem w początkowym okresie narastania wytrzymałości, zgodnie z zaleceniami Instrukcji ITB nr 282 "Wytyczne wykonywania robót budowlano-montażowych w okresie obniżonych temperatur".