Producenci

WYNAJEM AUT


Cekol Zw-05 Elastyczna zaprawa wyrównująca o zwiększonej przyczepności do podłoża 25 kg.


  • Kod: 45533
  • Waga: 25 kg
  • W magazynie: 1 szt.
  • Dostępność: Na zamówienie ⌛
  • Producent: CEKOL
  • Cena brutto: 31,44 zł
  • (Cena netto: 25,56 zł)
  • szt.
  • Poleć produkt

 

 ZASTOSOWANIE:

CEKOL ZW-05 jest zaprawą służącą do uzupełniania ubytków i wyrównywania powierzchni ścian i podłóg. Zastosowanie zaprawy CEKOL ZW-05 jako podkład zmniejsza zużycie zapraw klejących i wylewek samoniwelujących przy pracach remontowych i wykończeniowych.

WŁAŚCIWOŚCl:

CEKOL ZW-05 jest fabrycznie wytwarzaną suchą mieszanką cementu, wypełniaczy mineralnych, dodatków modyfikujących. CEKOL ZW-05 jest mrozo- i wodoodporną zaprawą do stosowania wewnątrz i na zewnątrz budynków. CEKOL ZW-05 jest produktem wydajnym, łatwym i wygodnym w użyciu, absolutnie nieszkodliwym. Dzięki zastosowaniu specjalnych dodatków zwiększających przyczepność do podłoża CEKOL ZW-05 jest szczególnie polecany do naprawy balkonów, powierzchni ścian i sufitów. PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA:

Podłoże powinno być czyste, zwarte, nośne i wolne od zatłuszczeń. Farby, luźne ziarnka piasku i tynku oraz wszelkie warstwy trwale niezwiązane z podłożem należy usunąć. Podłoża silnie chłonące należy zagruntować emulsją gruntującą CEKOL DL-80. Zaprawę wyrównującą CEKOL ZW-05 stosuje się na podłożach z muru ceglanego, betonu cementowego, cementowo-wapiennego lub gazobetonu. W przypadku betonu starego trudno naprawialnego można ją stosować wraz z masą sczepną CEKOL T-60-A (CEKOL T-60-A stosować zgodnie z instrukcją).

WYKONANIE:

Zawartość opakowania wsypać do zimnej wody w proporcji 0,20 do 0,22 litra wody na 1 kg suchego proszku i dokładnie wymieszać najlepiej za pomocą mieszadła kubełkowego. Zaprawa nadaje się do użycia zaraz po wymieszaniu i zachowuje swoje właściwości przez 2 godziny. W przypadku zgęstnienia masy w tym czasie należy ponownie intensywnie wymieszać nie dolewając wody. Na przygotowane, zagruntowane podłoże zaprawę nanosić za pomocą kielni lub gładkiej stalowej pacy. Jednorazowo masę można nakładać do grubości ok. 1 cm. Świeża zaprawa wymaga pielęgnacji typowej dla zapraw cementowych.DANE TECHNICZNE:
Zaprawa spełnia wymagania PN-EN 998-1 OC CSIV W1
Proporcje mieszanki: 5 - 5,5 l wody na 25 kg suchego proszku
Czas zużycia zaprawy: około 2 godziny
Wydajność: 1,8 kg/m2 na 1 mm grubości warstwy
Grubość warstwy: 2-10 mm
Temperatura wykonywania prac : + 5 st.C do + 25 st.C
Wytrzymałość na ściskanie po 28 dniach: ≥ 6 N/mm 2
Absorpcja wody: c ≤ 0,40 kg/m2∙min0,5
Produkt posiada Atest PZH 
Materiały Budowlane Gliwice