Producenci


Cekol ZT-02 Cementowo-wapienny Tynk Maszynowy 25 kg.


  • Kod: 45550
  • Waga: 25 kg
  • Dostępność: Na zamówienie
  • Producent: CEKOL
  • Cena: 26,01 zł
  • Poleć produkt

ZASTOSOWANIE:

CEKOL ZT-02 stosuje się do maszynowego wykonywania tynków tradycyjnych na podłożach murowanych z cegły, betonu, gazobetonu, keramzytobetonu oraz innych podłożach mineralnych. Do stosowania na zewnątrz i wewnątrz pomieszczeń, jako wyprawa tynkarska w pomieszczeniach mieszkalnych, piwnicach, łazienkach, garażach oraz jako podkład pod tynki szlachetne. CEKOL ZT-02 można również nakładać ręcznie. Grubość warstwy 5 á 20 mm.

WŁAŚCIWOŚCI:

CEKOL ZT-02 jest wydajnym, praktycznym w użyciu produktem. Jest mieszanką cementu, odpowiednio dobranych wypełniaczy i dodatków modyfikujących. Charakteryzuje się łatwością w nakładaniu, dobrą przyczepnością. Po stwardnieniu jest mrozo- i wodoodporny. Typ zaprawy GP CS II. WYKONANIE:

Zaleca się, aby wykonywanie wyprawy tynkarskiej przeprowadzić po okresie osiadania, skurczu i schnięcia murów. Profile okienne i drzwiowe należy osadzać za pomocą zaprawy cementowej lub cementowo-wapiennej.

Tynk nanosi się mechanicznie za pomocą agregatów tynkarskich. Ilość wody należy ustalić doświadczalnie w zależności od typu agregatu tynkarskiego i pożądanej konsystencji roboczej zaprawy. W przypadku nakładania ręcznego zawartość opakowania wsypać do zimnej wody w proporcji 4,5 - 5 litra wody na worek 25 kg i dokładnie wymieszać najlepiej za pomocą mieszadła mechanicznego. Świeży tynk należy chronić przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi (silnym wiatrem, deszczem, mrozem) oraz zbyt szybkim wysychaniem. CEKOL ZT-02 nanosić na przygotowane podłoże jednowarstwowo. Po zatarciu tynk wymaga pielęgnacji.

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA:

Powierzchnia do tynkowania powinna zapewniać dobrą przyczepność zaprawy do podłoża, być trwała, sztywna i nie zmieniać wymiarów. Powinna być także równa aby nie zachodziła potrzeba zbytniego pogrubiania warstwy tynku. Podłoże powinno być czyste, zwarte, nośne i wolne od zatłuszczeń. Farby, luźne ziarnka piasku i tynku oraz wszelkie warstwy trwale niezwiązane z podłożem należy usunąć. Przed nałożeniem tynku podłoże należy zwilżyć w zależności od chłonności odpowiednią ilością czystej wody i wykonać obrzutkę za pomocą OBRZUTKI CEMENTOWEJ CEKOL. Przerwa technologiczna pomiędzy obrzutką a właściwą warstwą tynku CEKOL ZT-02 powinna wynosić minimum 24 h.  Zaprawa spełnia wymagania: PN-EN 998-1 GP CSII W1
Proporcje mieszanki:
- nakładanie mechaniczne - w zależności od typu agregatu
- nakładanie ręczne 4,5 do 5,0 l wody na 25 kg suchego proszku
Czas obróbki: zależny od rodzaju podłoża i temp.
Wydajność: około 1,7 kg/m2 na 1 mm grubości warstwy
Minimalna grubość warstwy: 5 mm
Maksymalna grubość warstwy: 20 mm
Wytrzymałość na ściskanie: ≥ 2 N/mm2
Przyczepność: ≥ 3 N/mm2,, FP-b
Absorpcja wody: c ≤ 0,40 kg/m2 min 0,5
Reakcja na ogień: A1
Temperatura wykonywania prac: + 5 C do +25 C
Produkt posiada: Atest PZH
Materiały Budowlane Gliwice