Producenci


Cekol L-01 Samoniwelująca wylewka cementowa 25 kg.


  • Kod: 45564
  • Waga: 25 kg
  • Dostępność: Na zamówienie
  • Producent: CEKOL
  • Cena: 88,25 zł
  • Poleć produkt

ASTOSOWANIE:

CEKOL L-01 jest samoniwelującą cementową zaprawą przeznaczoną do ręcznego lub maszynowego wylewania podkładów i podłoży pod płytki ceramiczne, kamienne, wykładziny elastyczne, parkiety, mozaiki parkietowe itp. Przeznaczona jest również do stosowania na posadzki podgrzewane. CEKOL L-01 nadaje się do stosowania w pomieszczeniach mieszkalnych i budynkach użyteczności publicznej. Doskonała do wykorzystania w budynkach nowych i odnawianych, a także przy remontach posadzek. CEKOL L-01 można stosować wewnątrz i na zewnątrz budynków.

WŁAŚCIWOŚCl:

CEKOL L-01 jest suchą mieszanką cementową wyprodukowaną z najwyższej jakości surowców z zastosowaniem szerokiej gamy dodatków uszlachetniających, uelastyczniających oraz zapewniających doskonałą przyczepność do podłoża. Zaprawę CEKOL L-01 można stosować w dowolnej ilości warstw, lecz tak, aby grubość jednej warstwy nie przekraczała 20 mm. Przed wylaniem kolejnej warstwy powierzchnię należy zagruntować emulsją gruntującą CEKOL DL-80. Maksymalna wielkość ziarna 1 mm.  WYKONANIE:

Zawartość opakowania wsypać do odmierzonej ilości wody w proporcji 5,5 do 6,0 litrów wody na 25 kg suchego proszku. Składniki intensywnie mieszać do momentu uzyskania wolnej od grudek, jednorodnej masy. Po odczekaniu około 5 minut zaprawę jeszcze raz dokładnie wymieszać. Na przygotowane podłoże wylać płynną zaprawę i rozgarnąć po powierzchni podłoża pacą stalową lub łatą oraz odpowietrzyć za pomocą walca z kolcami lub szczotki. Zaprawę po wylaniu należy chronić przed zbytnim wysychaniem. Po wstępnym związaniu wylewkę należy nakryć folią lub pielęgnować jak beton. W przypadku powierzchni podgrzewanych przed wylaniem masy należy wyłączyć ogrzewanie podłogowe. Włączenie może nastąpić po upływie 7 dni.

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA:

Podłoże powinno być czyste, zwarte, nośne i wolne od zatłuszczeń. Wytrzymałość podłoża na rozciąganie powinna być większa niż 1,5 N/mm2. Farby, luźne ziarnka piasku i tynku oraz wszelkie warstwy trwale niezwiązane z podłożem należy usunąć. Przed przystąpieniem do wylewania podłoże należy zagruntować 2-3 krotnie emulsją CEKOL DL-80, która ułatwia rozpływanie masy i powoduje wyrównanie chłonności podłoża. Wylewkę należy oddylatować od ścian, a istniejące w podłożu dylatacje należy zaznaczyć na ścianach i po związaniu wylewkę w tych miejscach naciąć.DANE TECHNICZNE:
Zaprawa spełnia wymagania: PN-EN-13813 TYP CT-C25-F7
Proporcje mieszanki: 5,5 do 6,0 l wody na 25 kg suchego proszku
Czas zużycia zaprawy: około 30 minut w temperaturze + 18ÂşC
Przydatność do ruchu pieszego: po 6 godzinach w temperaturze + 18ÂşC
Wydajność: około 1,7 kg/m² na 1 mm grubości warstwy
Grubość warstwy: 2 do 20 mm
Układanie terakoty: po 24 godzinach
Układanie parkietów, paneli podłogowych itp.: po wyschnięciu do wilgotności < 2 %
Temperatura wykonywania prac: + 5ÂşC do + 25ÂşC
Wytrzymałość na zginanie: ≥ 7 N/mm 2
Wytrzymałość na ściskanie: ≥ 25 N/mm2
Reakcja na ogień: A2fl-s1
Produkt posiada: Atest PZH 
Materiały Budowlane Gliwice