Producenci

Promocja ZIMA 2019

NEO

Zaskocz zimę zanim ona zaskoczy Ciebie!

 

WYNAJEM AUT


Cekol GS-200 Gładź szpachlowa 20 kg.


  • Kod: 45562
  • Waga: 20 kg
  • W magazynie: 1 szt.
  • Dostępność: Na zamówienie ⌛
  • Producent: CEKOL
  • Cena brutto: 25,57 zł
  • (Cena netto: 20,79 zł)
  • szt.
  • Poleć produkt

 

 ZASTOSOWANIE:

CEKOL GS-200 służy do przygotowywania ścian i sufitów wewnątrz budynków przed malowaniem i tapetowaniem. Umożliwia wykonanie gładkich powierzchni.

WŁAŚCIWOŚCl:

CEKOL GS-200 jest suchą mieszanką gipsu syntetycznego, wypełniaczy mineralnych i szerokiej gamy dodatków uszlachetniających, modyfikujących, opóźniających wiązanie oraz zapewniających doskonałą przyczepność do podłoża. GS-200 jest produktem ekologicznym, nietoksycznym i łatwym w stosowaniu. Dzięki optymalnym parametrom wytrzymałościowym CEKOL GS-200 jest łatwy w obróbce. PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA:

Zaprawa posiada doskonałą przyczepność do podłoży betonowych, z cegły, gazobetonu, płyt i bloczków gipsowych oraz płyt kartonowo-gipsowych. Podłoże powinno być czyste, zwarte, nośne i wolne od zatłuszczeń. Elementy stalowe należy zabezpieczyć antykorozyjnie. Farby, luźne ziarnka piasku i tynku oraz wszelkie warstwy trwale niezwiązane z podłożem należy usunąć. Podłoża silnie chłonące wodę należy zagruntować emulsją gruntującą CEKOL DL-80.

WYKONANIE:

Zawartość opakowanie wsypać do odmierzonej ilości wody i dokładnie wymieszać do uzyskania jednolitej gęstej masy stosując około 0,40 litra wody na 1 kg suchego proszku. Bezpośrednio po wymieszaniu zaprawa jest gotowa do użycia i utrzymuje swoje właściwości przez około 60 minut. Zaprawę nanosić na przygotowane podłoże równą warstwą o grubości 1 do 5 mm. Naniesioną warstwę wyrównać kielnią lub szpachlą (stalową nierdzewną lub plastikową). Po wstępnym stwardnieniu masy powierzchnia nadaje się do szlifowania. Malowanie można przeprowadzić po całkowitym stwardnieniu i wyschnięciu masy. DANE TECHNICZNE:
Zaprawa spełnia wymagania: PN-EN 13279-1 B2/20/2 Tynk na bazie gipsu
Proporcje mieszanki: około 0,40 l wody na 1 kg suchego proszku
Czas zużycia zaprawy: 60 minut
Wydajność: około 1,5 kg/m² na 1 mm grubości warstwy
Grubość warstwy: 1 do 5 mm
Temperatura wykonywania prac: + 5 st.C do + 25 st.C
Początek wiązania: ≥ 60 min.
Wytrzymałość na zginanie: ≥ 1,5 N/mm2
Wytrzymałość na ściskanie: ≥ 3 N/mm2
Przyczepność do podłoża: ≥ 0,5 N/mm2
Reakcja na ogień: A1
Produkt posiada: Atest PZH
Materiały Budowlane Gliwice