Producenci

WYNAJEM AUT


Cekol C-45 Finisz Biała gładź szpachlowa do cienkich warstw 20 kg.


  • Kod: 45546
  • Waga: 20 kg
  • Dostępność: Na zamówienie ⌛
  • Producent: CEKOL
  • Cena brutto: 45,93 zł
  • (Cena netto: 37,34 zł)
  • szt.
  • Poleć produkt

ZASTOSOWANIE:

Do stosowania wyłącznie wewnątrz budynków, w pomieszczeniach suchych zarówno na podłożach mineralnych, takich jak: cegła, beton, tynk gipsowy, wysezonowany tynk cementowy, cementowo-wapienny, płyta gipsowo-kartonowa, jak również akrylowych powłokach malarskich charakteryzujących się odpowiednią przyczepnością do podłoża. W systemach suchej zabudowy służy, jako masa szpachlowa wykończeniowa. CEKOL C-45 Finisz jest szczególnie polecany do ostatecznego wyrównania i wygładzania powierzchni przed malowaniem.

WŁAŚCIWOŚCI:

CEKOL C-45 Finisz jest masą szpachlową na bazie najwyższej jakości białych surowców naturalnych, spoiw oraz środków modyfikujących. Służy do wygładzania i szpachlowania powierzchni przed malowaniem oraz do uzyskiwania powłok o charakterze dekoracyjnym. Łatwo się szlifuje i pozostawia idealnie gładką, białą i łatwą do pomalowania powierzchnię. Nie żółknie pod wpływem światła. Po wyschnięciu nadaje się do malowania wszystkimi rodzajami farb. CEKOL C-45 Finisz jest również szczególnie polecany do nakładania mechanicznego przy zastosowaniu odpowiednich agregatów i narzędzi. PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA:

Podłoże powinno być czyste, zwarte, wolne od zatłuszczeń. Farby olejne, klejowe oraz luźne ziarenka piasku należy usunąć. Podłoża silnie chłonące należy zagruntować emulsją gruntującą CEKOL DL-80.

WYKONANIE:

Zaprawę należy przygotować wsypując 1kg proszku do ok. 0,4 l wody. Dokładnie wymieszać a następnie nakładać na przygotowane podłoże za pomocą gładkiej pacy ze stali nierdzewnej. Z tak przygotowaną gładzią można pracować do 2 tygodni pod warunkiem przechowywania jej w szczelnie zamkniętym pojemniku. Grubość nakładanej warstwy do 3 mm. Kolejną warstwę po całkowitym stwardnieniu i wyschnięciu pierwszej warstwy. DANE TECHNICZNE:
Spełnia wymagania: EN 15824
Proporcje mieszanki:0,40 l wody na 1 kg suchego proszku
Temperatura stosowania: +5oC do 30oC
Grubość warstwy: do 3 mm
Wydajność: około ~1, 5 kg/m2/mm przy warstwie o grubości 1 mm
Czas schnięcia uzależniony jest od grubości nałożonej warstwy i warunków otoczenia i podłoża: około 6 godzin przy warstwie o grubości 1 - 2 mm (w temperaturze 22oCÂą2; wilgotności 30%)
Przyczepność do podłoża: ≥0,3 N/mm2
Reakcja na ogień:A1
Posiada atest PZH 
Materiały Budowlane Gliwice