Producenci

Promocja ZIMA 2019

NEO

Zaskocz zimę zanim ona zaskoczy Ciebie!

 

WYNAJEM AUT


Cekol B-45 finisz Gotowa masa szpachlowa 20 kg.


  • Kod: 45556
  • Waga: 20 kg
  • W magazynie: 1 szt.
  • Dostępność: Na zamówienie ⌛
  • Producent: CEKOL
  • Cena brutto: 42,88 zł
  • (Cena netto: 34,86 zł)
  • szt.
  • Poleć produkt

ZASTOSOWANIE:

Cekol B-45 Finisz można stosować wewnątrz budynków na podłożach betonowych, gipsowych, płytach kartonowo-gipsowych, wysezonowanych tradycyjnych tynkach cementowo - wapiennych oraz akrylowych powłokach malarskich charakteryzujących się dużą przyczepnością do podłoża. Po wyschnięciu umożliwia uzyskanie powierzchni o wyjątkowej gładkości, barwą zbliżonej do wysezonowanych tynków gipsowych.

WŁAŚCIWOŚCI:

CEKOL B-45 Finisz jest gotową masą szpachlową na bazie dyspersji akrylowej oraz naturalnych najwyższej jakości wypełniaczy. Służy do wyrównywania i szpachlowania powierzchni przed malowaniem a także do uzyskania powłok o charakterze dekoracyjnym. Produkt nadaje się do nakładania ręcznego oraz mechanicznego za pomocą odpowiednich agregatów i narzędzi. W połączeniu z możliwością aplikacji mechanicznej stanowi idealne uzupełnienie wykończeniowych etapów prac tynkarskich z użyciem tynków gipsowych. Masa jest plastyczna, łatwa w obróbce, po wyschnięciu łatwo się szlifuje. Powierzchnię po wyschnięciu można malować wszystkimi rodzajami farb. PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA:

Podłoże powinno być czyste, zwarte, wolne od zatłuszczeń. Farby olejne, klejowe oraz luźne ziarenka piasku należy usunąć. Podłoża silnie chłonące należy zagruntować emulsją gruntującą CEKOL DL-80.

WYKONANIE:

Szpachlówkę nakładać za pomocą narzędzi ze stali nierdzewnej lub plastikowych. Kolejną warstwę można nakładać po stwardnieniu i wyschnięciu pierwszej warstwy. Masę można nakładać na gładko lub też nadać jej różnego rodzaju kształty i faktury o charakterze dekoracyjnym. Wzór tekstury uzależniony jest od narzędzi, które zostaną użyte. Narzędzia należy czyścić pod bieżącą wodą bezpośrednio po zakończeniu prac. Kolejną wartswe można nakładać po całkowitym stwardnieniu i wyschnięciu pierwszej warstwy.  DANE TECHNICZNE:
Spełnia wymagania EN 15824
Temperatura stosowania: +5oC do 30oC
Grubość warstwy: do 3 mm
Wydajność: około 1,5 kg/m2 przy warstwie o grubości 1 mm
Czas schnięcia: uzależniony od grubości nałożonej warstwy i warunków otoczenia (ok. 6 godzin przy warstwie o grubości 1 - 2 mm, w temperaturze 22oCÂą2; wilgotności 30%)
Przyczepność do podłoża: ≥0,3 N/mm2
Reakcja na ogień A1
Posiada Atest PZH
Materiały Budowlane Gliwice