Producenci

WYNAJEM AUT


Cekol A-45 finisz Gotowa do użycia biała masa szpachlowa 20 kg.


  • Kod: 45543
  • Waga: 24 kg
  • Dostępność: Na zamówienie ⌛
  • Producent: CEKOL
  • Cena brutto: 48,19 zł
  • (Cena netto: 39,18 zł)
  • szt.
  • Poleć produkt

ZASTOSOWANIE:

CEKOL A-45 Finisz szczególnie nadaje się do ostatecznego wygładzania i wyrównywania powierzchni przed ostatecznym malowaniem. Umożliwia uzyskanie idealnie gładkiej , łatwej do pomalowania białej powierzchni. Nie żółknie pod wpływem światła. Ewentualne drobne nierówności masy można po wyschnięciu przeszlifować papierem ściernym lub siatką. Produkt można nakładać ręcznie i maszynowo.

Po wyschnięciu nadaje się do malowania wszystkimi rodzajami farb.

WŁAŚCIWOŚCI:

CEKOL A-45 Finisz jest gotową szpachlówką dekoracyjną na bazie dyspersji akrylowej oraz naturalnych najwyższej jakości wypełniaczy. Służy do wyrównywania i szpachlowania powierzchni przed malowaniem a także do uzyskania powłok o charakterze dekoracyjnym. Można ją stosować wewnątrz budynków na podłożach betonowych, gipsowych, płytach kartonowo-gipsowych, wysezonowanych tradycyjnych tynkach cementowo - wapiennych.  PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA:

Podłoże powinno być równe, czyste, zwarte, wolne od zatłuszczeń. Wszelkie luźne elementy trwale nie związane z podłożem należy usunąć. Podłoża bardzo chłonne należy zagruntować emulsją gruntującą CEKOL DL-80.

WYKONANIE:

Szpachlówkę nakładać za pomocą narzędzi ze stali nierdzewnej lub plastikowych. Grubość nakładanej warstwy do 3 mm. Kolejną warstwę można nakładać po stwardnieniu i wyschnięciu pierwszej warstwy.

Masę można nakładać na gładko lub też nadać jej różnego rodzaju kształty i faktury o charakterze dekoracyjnym. Wzór tekstury uzależniony jest od narzędzi, które zostaną użyte.

Narzędzia należy czyścić pod bieżącą wodą bezpośrednio po zakończeniu prac.DANE TECHNICZNE:
Spełnia wymagania PN-EN 13300
Temperatura stosowania: +5oC do 30oC
Grubość warstwy: do 3 mm
Wydajność: około 1,5 kg/m2 przy warstwie o grubości 1 mm
Czas schnięcia: uzależniony od grubości nałożonej warstwy i warunków otoczenia (ok. 6 godzin przy warstwie o grubości 1 - 2 mm, w temperaturze 22oCÂą2; wilgotności 30%)
Posiada Atest PZH. 
Materiały Budowlane Gliwice